LV
 Latvijas Sāpju izpētes biedrība / Ievads
Latvijas Sāpju izpētes biedrība
Latvijas Sāpju izpētes biedrība
Maskavas iela 40,
Rīga,Latvija


26870983
dzvavere@gmail.com

IASP un EFIC deklarācija “Dzīve bez sāpēm ir  cilvēka tiesības”
 
Aicinājums rīkoties
 
1.
Aicinām visās valstīs uzskatīt jebkura veida sāpju mazināšanu par vienu no cilvēka pamattiesībām un nodrošināt iedzīvotājiem optimālu dzīves kvalitāti un produktivitāti.
2.
Aicinām visas valstis iekļaut tiesības dzīvot bez sāpēm kā punktu konstitūcijā.
3.
Aicinām visas valstis novērtēt pašreizējo saslimstību ar hronisko sāpju slimību, tās prevalenci un ietekmi uz indivīdu, viņa ģimeni un sabiedrību, kā arī to finansiālās izmaksas.
4.
Aicinām visas valstis ieviest nacionālā un/vai reģionālā līmenī noteiktas prasības augstākai (līdzdiploma) un tālākizglītībai (pēcdiploma) veselības aprūpes profesionāļiem par  sāpju ārstēšanu.
5.
Lūgt Pasaules veselības organizāciju (PVO) atbalstīt Apvienoto nāciju organizāciju (ANO) pasākumus, deklarējot, ka dzīve bez sāpēm ir universiālas cilvēka tiesības.
6.
Mudināt PVO turpināt nodarboties ar programām: par reālu opioīdu pieejamību visā pasaulē; veicināt sāpju izglītības un ārstēšanas nacionālās attīstības programmas (līdzīgi kā Veselības aprūpes organizāciju akreditācijas komisija ASV u.c.); atbalstīt tādas programmas kā “Vispasaules diena pret sāpēm”; ieteikt ANO pasludināt “Starptautisko gadu pret sāpēm”
7.
Veidot sabiedriskas atbalsta grupas, lai pievērstu vairāk uzmanības, kad sāpes cieš bērni, veci cilvēki, cilvēki ar komunikācijas grūtībām, vēža un HIV/AIDS pacienti.

2004. gads

 


Visas ziņas